В умовах карантину люди розкуповують велосипеди – в світі виник їх дефіцит

Виробники велосипедів на західних ринках і в Азії не можуть задовольнити зростаючий попит покупців, які віддають перевагу цьому виду транспорту в період пандемії коронавируса. Про це передає “Економічна правда”, посилаючись на “Інтерфакс-Україна”.

Багато магазинів по всьому світу розпродають велосипеди відразу ж, як тільки до них надходить нова партія. “Це той випадок, коли обсяг продажів велосипедів на найбільших світових ринках перевищує пропозицію”, – говорить консультант Human Powered Solutions Джей Таунлі.

Згідно з даними дослідницької компанії Foxintelligence, тільки у Франції на тлі поширення коронавируса в Європі онлайн-продажу велосипедів підскочили на 350% в квітні.

Так, французька мережа магазинів спортивних товарів Decathlon повідомила, що в багатьох з її магазинів закінчилися бюджетні моделі велосипедів, і “десятки тисяч” людей перебувають в очікуванні нових поставок. Компанія стала купувати старі велосипеди для ремонту і перепродажу, щоб задовольнити попит з боку покупців.

“Ми помітили цей величезний стрибок”, – сказав директор із зовнішніх комунікацій Decathlon International Ксав’є Рівуар, назвавши поточну ситуацію “велосипедним бумом”.

У компанії припускають, що попит на велосипеди обумовлений тим, що багато людей прагнуть уникнути їзди в громадському транспорті через збільшення ризику зараження коронавірусів, тоді як співробітники компаній, відправлені в неоплачувану відпустку, шукають спосіб провести дозвілля.

Зростання популярності велосипедів також пов’язаний з різким падінням автомобільного трафіку на дорогах у багатьох містах світу в зв’язку з локдаунамі. Недолік пропозиції в магазинах привів до зростання попиту на послуги з ремонту велосипедів.

У той же час обмежені можливості збільшення пропозиції пов’язані з заходами соціального дистанціювання, які передбачають дотримання дистанції між працівниками, а також відсутністю персоналу в зв’язку з хворобою або самоізоляції.

Ще однією причиною дефіциту пропозиції є те, що Китай і Тайвань, два найбільших в Азії виробника, виявилися в числі країн, які першими відчули наслідки пандемії, що призвело до масштабних збоїв в їх колах поставок, а також закриття заводів і портів.

Тим часом, за результатами дослідження Rozetka Travel, українці цього літа також вибирають велопрогулянки, походи і риболовлю, так як попит на товари для активного відпочинку виріс в 3 рази.

За даними гіперпростору оголошень IZI.ua, на початку літа попит на товари для хобі і спорту виріс в 3 рази в порівнянні з минулим роком. Експерти пов’язують такий сплеск інтересу з тим, що багато хто вперше вирішуються на такий відпочинок і купують все необхідне для цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *