В Україні зростуть ціни на алкоголь: стала відома причина

В Україні зростатимуть ціни на алкоголь. В уряді вже готовий відповідний проект постанови. Як тільки його узгодять, вартість алкогольних напоїв у роздрібному продажі піде вгору. Уряд звинувачує в цьому підвищенні цін тіньовий ринок алкогольної продукції.

В Україні зростуть ціни на алкоголь: стала відома причина - today.ua

В уряді кажуть, що підвищення цін на алкоголь – вимушений крок. Мінімальні роздрібні ціни на різні види алкогольної продукції змушені підвищити через те, що легальні виробники алкоголю вже зовсім не можуть конкурувати з нелегальними.

Легальні змушені платити більш високі ціни за сировину і матеріали для свого бізнесу. При цьому вони ще сповна несуть і податковий тягар, в той час як нелегальні виробники, використовуючи нелегальну сировину і не витрачаючись на податки, можуть виставляти за свій продукт більш низькі ціни.

Таким чином, тіньовий ринок алкоголю все більш витісняє тих, хто працює легально. А цього держава ні в якому разі не може допустити.

Тому був розроблений проект постанови про підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь, який поставить у рівні умови легальних виробників і нелегалів хоча б на завершальному етапі – на етапі продажу готового продукту. Таким чином, споживачі вже не будуть обирати найдешевший продукт, а за інших рівних умов віддадуть перевагу більш якісному.

Зараз фахівці Мінекономіки, які підготували проект постанови, спільно з науковцями “Інституту економіки та прогнозування НАН України” проводять розрахунок МРЦ (мінімальних роздрібних цін) на різні види алкогольної продукції. Як тільки оптимальні ціни будуть визначені, постанову тут же введуть в дію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *