В Україні зростає вартість приватних будинків, але попит близький до вичерпання – ріелтори

З липня по вересень 2021 року вартість приватних будинків в Україні зросла в середньому на 3-5%. Про це повідомляється в прес-релізі Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ).

Ріелтори проаналізували ринок в передмістях Києва, Харкова, Дніпра, Одеси і Львова – всюди зафіксовано зростання цін на приватні будинки.

За словами президента АФНУ Юрія Піти, найактивніше дорожчають будови площею до 150 м², які розташовані в околицях до 20 км від міської межі. Вартість інших об’єктів збільшилася в межах 2,5-3%.

“За останні 3 місяці на ринку приватних садиб спостерігається уповільнення темпів зростання їх вартості. На даний момент попит на приватні будинки реалізований майже на 90%”, – підкреслив Піта.

Він зазначив також тенденцію, що з другої половини 2021 року поступово скорочується попит на цей вид нерухомості – за аналізовані три місяці він впав на 10%.

“За прогнозами АСНУ, вартість приватних будинків є максимальною для наявного попиту. І подальше зростання цін не буде економічно обґрунтованим. Цінова стабільність може тривати до квітня 2022 року”, – вважає експерт, але він додав, що такий прогноз виправдається тільки при економічній стабільності.

Аналогічна приватних будинків ситуація спостерігається і на ринку земельних ділянок – вони подорожчали в середньому на 5%.

“Подальше зростання цін малоймовірний. Зараз ціни досягли свого максимуму”, – вважає експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *