В Україні зростає кількість великих свиногосподарств

Коло промислових виробників свинини в Україні продовжує звужуватися.

Відповідні висновки озвучили в аналітичному відділі Асоціації свинарів України.

За даними Держстату, станом на початок 2020 р 3,3 млн голів промислових свиней в країні містяться на 1,55 тис. Сільськогосподарських підприємств. Це на 178 або 10,3% підприємств менше ніж роком раніше. Хоча темпи «звуження» галузі відповідає середнім значенням за 5 років, однак в кількісному вираженні таке скорочення – найнижче за останні роки.

«Уразливими категоріями операторів галузі залишаються підприємства з загальним поголів’ям менше 500 свиней, – коментує керівник аналітичного відділу Асоціації свинарів України Олександра Бондарська. – Так, за останні 2 роки зменшилася не тільки кількість таких свиногосподарств, але і питома вага таких виробників на ринку: якщо на початку 2018 го вони містили 5% промислового поголів’я свиней, то на початку цього року цей показник склав 3%.

При цьому, «стрижнем» промислового виробництва свинини залишаються оператори, які містять від 5 тис. Свиней, в яких сконцентровано майже ¾ індустріального поголів’я таких тварин. Приємно відзначити, що число свиногосподарств в цій «ваговій категорії» за рік збільшилася на 7 підприємств: так, половина підприємств, які в цьому році вибули з групи 1-5 тис. Свиней, наростили поголів’я і приєдналися до когорти потужних виробників ».

Крім цього, галузеві аналітики висловлюють обережні надії на поступову реабілітацію галузі. Зокрема, зазначають, що загальна чисельність промислового поголів’я станом на початок травня дещо скоротила відрив від минулорічної чисельності (до 4,2% проти 5,1% місяцем раніше), а також видно незначний приріст (на 61,2 тис. Гол. або 1,9%) з початку року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *