В Україні знизився рівень забезпеченості аграріїв технікою

Зниження рівня забезпеченості сільськогосподарською технікою і механізмами до їх нормативної потреби стало характерною ознакою 2019 року. Якщо в 2018 році цей показник становив 51,7%, то в минулому році він зменшився на 12 млрд грн – до 49,5%.

Про це повідомив завідувач відділом інвестиційного і матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук, йдеться в повідомленні установи.

За його словами, це є наслідком спаду обсягів придбання вітчизняними аграріями як імпортної, так і української техніки.

Незважаючи на діючі державні програми розвитку вітчизняного машинобудування для АПК і чималі обсяги бюджетних асигнувань, українські виробники не тільки не встигають за якістю продукції світових лідерів виробництва агротехніки, а й кількісно не готові задовольнити потреби численного класу українських фермерів, зазначив експерт.

За оцінками вчених, вітчизняні заводи-виробники, здатні задовольняти потреби аграрного сектора України не більше ніж на 15-20%.

Техніки українського виробництва в минулому році також було закуплено менше, ніж у попередній рік. За неї сільгосптоваровиробники заплатили сукупно 8,7 млрд грн, що на 8,4% менше, ніж в 2018 році.

Оскільки вітчизняна техніка поступається іноземній за рівнем технологічної досконалості, а також якості, надійності і продуктивності, українські аграрії традиційно віддають перевагу імпортним тракторів і інших сільськогосподарських машин. У 2019 р вартісні обсяги імпорту агротехніки перевищили обсяги експорту вітчизняної техніки в 17,2 рази, зазначив Олександр Захарчук.

При цьому, в 2019 році імпорт техніки для сільського господарства в Україні зменшився проти показника 2018 року на 17% в і склав лише $ 769,2 млн.

У 2020 році прогнозується подальший спад обсягів купівлі та продажу техніки через зменшення імпортно-експортних операцій на 15-20%. А це, в свою чергу, спричинить подальше зменшення рівня забезпеченості технікою для аграрного сектора економіки ще на 1,0-1,5%, прогнозує Олександр Захарчук.

На його думку, основними причинами цього будуть: світова економічна криза; посилена пандемією на коронавіруc COVID-19; нестабільність на ринку земельних ресурсів; обмеженість доступу до кредитних ресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *