В Україні затвердили власну систему сертифікації органічного виробництва

21 жовтня рішенням уряду затверджено Порядок сертифікації органічного виробництва та / або обігу органічної продукції. Таке рішення вводить в Україні власну систему сертифікації органічного виробництва.

Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.

«Україна є важливим постачальником органічної продукції на іноземні ринки, щорічно нарощуючи обсяги експорту. У той час як раніше виробники сертифікували своє виробництво за законодавством інших країн, переважно ЄС, відтепер Україна буде мати власну систему сертифікації відповідно до національного законодавства. Такі зміни сприятимуть розвитку і прозорості вітчизняного органічного сектора і поліпшенню іміджу України на світовій торговій арені », – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Згідно з повідомленням, постанова затверджує порядок сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції, яким передбачається визначити:

  • вимоги до сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції;
  • порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму.

У той же час передбачається внесення змін до Порядку органічного виробництва та обігу органічної продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р № 970, в частині доповнення положеннями, які визначають вимоги до ведення виробниками документування своєї діяльності, що є обов’язковою умовою для проведення сертифікації виробництва як органічного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *