В Україні затвердили гігієнічні вимоги до виробництва мінеральних вод

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України затвердило гігієнічні вимоги до виробництва та обігу мінеральних і джерельних вод.

Як повідомляє прес-служба відомства, 13 квітня відповідний наказ підписав глава міністерства Ігор Петрашко.

За інформацією Мінекономіки, документ визначає також методи обробки мінеральних і рудникових вод і вимоги до використовуваного при їх виробництві обладнання.

Наказ, зокрема, регулює маркування мінеральних вод і вводить заборону на використання позначень, яка приписує воді профілактичні або лікувальні властивості.

Ці вимоги не будуть застосовуватися до водам, які є лікарськими засобами, а також до водам, що споживаються людьми на місці їх видобутку або природного виходу на поверхню.

Згідно з даними Мінекономіки, наказ відповідає вимогам Директиви Європарламенту та Ради ЄС 2009/54 / EC від 18 червня 2009 року про використання та розміщенні на ринку природних мінеральних вод і вступить в силу через три місяці з дня його офіційного опублікування.

У пояснювальній записці до документа сказано, що реалізація наказу створить єдині вимоги до виробництва та обігу природних мінеральних і джерельних вод, матиме позитивний вплив на здоров’я населення і на ринкове середовище в обороті даного продукту.

“Наказ дозволить запровадити європейські вимоги до водам природних мінеральних, усуне бар’єри для інвестицій у виробництво таких вод в Україні та створить умови для добросовісної конкуренції на ринку”, – заявив заступник міністра економіки Сергій Глущенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *