В Україні з’явиться нова іпотечна організація

У липні 2021 року в Україні запрацює нова організація, яка запустить дві державні програми пільгової іпотеки.

Як розповів в інтерв’ю виданню “Мінфін” глава Державної іпотечної установи (ДІУ) Єгор Притула, об’єднання двох установ – ДІУ і Укрфінжілье – дозволить концентрувати фінансові ресурси і більш ефективно впроваджувати нові механізми забезпечення українців житлом.

За його словами, закон, який був прийнятий в квітні 2021 року дає два місяці на розробку механізму ліквідації ДІУ шляхом приєднання до Укрфінжілью.

“Це чисто юридичні питання, але вони вимагають тимчасових витрат. Думаю, до кінця липня, а може, і швидше, установа повноцінно запрацює. До того моменту дію програм не припинятиметься, ми будемо працювати в звичайному режимі”, – повідомив Притула.

Він підкреслив, що увагу нового установи буде зосереджено на двох програмах.

“Перша – іпотека під 7% річних з початковим внеском від 15% від вартості житла. Друга – фінансовий лізинг під 5% без першого внеску. Сподіваємося, з часом відсотки будуть зменшуватися, а умови програм вдосконалюватися таким чином, щоб нею міг скористатися все більший і більше коло потенційних позичальників “, – зазначив глава ДІУ.

Притула пояснив, що основною перевагою фінансового лізингу для позичальника є відсутність обов’язкового початкового внеску.

“А для малозабезпечених людей це вагомий аргумент. Також не потрібна застава. Плюс в такому підході значно нижчий рівень кредитних ризиків. Він дозволяє уникнути загрози стягнення житла сторонніми кредиторами. До” мінусів “можна віднести те, що при іпотеці людина відразу отримує право власності на житло. У разі ж фінансового лізингу право власності надається тільки після повного погашення вартості квартири і відсотків “, – заявив Притула.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 квітня прийняла за основу законопроект №5308 про внесення змін до державного бюджету щодо нових фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

Закон також передбачає, що в рамках програми “Доступною іпотеки” Державна іпотечна установа приєднають до Української фінансової житлової компанії і випустять держоблігацій на 20 млрд грн.

Державна програма “Доступна іпотека”, по якій українці можуть взяти кредити на житло під 7%, стартувала в Україні з 1 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *