В Україні з незареєстрованих полів за рік зібрали “тіньової” урожай на 88,5 млрд грн

У 2019 з незареєстрованих в державний кадастр українських полів зібрали “тіньової” урожай на суму в 88,5 млрд грн. До такого висновку прийшла аналітична компанія EOS Data Analytics на основі даних супутникової карти EOS Crop Monitoring.

“Така сума порівнянна з двома третинами державного бюджету 2020 року на освіту або 80% витрат на медицину”, – відзначають аналітики. Вони додають, що за обсягами тіньового ринку агропродукції лідирують Миколаївська та Одеська області – сумарно там вирощують незадекларовані культури майже на 800 тисячах га.

При цьому найбільше потайки вирощують зернові та соняшник, проте в окремих регіонах – Чернігівській, Полтавській, Київській і Житомирській областях – досить популярний “тіньової” засів полів кукурудзою.

Карта EOS Crop Monitoring розміщена у вільному доступі по посиланню. Вона показує реальний стан посівних площ в країні, дозволяє точно оцінити їх розміри, дізнатися, що саме росте на полях і зіставити ці дані з публічної кадастрової картою України.

За словами творців сервісу, висока точність його аналітичної складової, близько 90%, дозволяє використовувати карту для моніторингу сельскохозугодій і держконтролю за дотриманням податкових і земельних законів.

“Держоргани на основі цих даних зможуть хоча б приблизно ідентифікувати локальні порушення і побачити справжні масштаби сільськогосподарського сектора і обороти виробництва поза контролем. Фермери, трейдери, страхові агенти та інші причетні до аграрного сектору гравці мають можливість використовувати сервіс для прогнозування локальних цін на продукцію, попит на сільгосптехніку, добрива або хозуслугі “, – вважає директор з розвитку бізнесу EOS Олександр Сакаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *