В Україні з 1 серпня можуть відключитися всі “айбокси”

В Україні може статися масштабне відключення всіх програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС). Тривати відключення може невизначено довго.

Потенційна проблема пов’язана з набранням 1 серпня 2020 року в силу закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, повідомляє UBR.ua.

Закон дозволяє використовувати поряд з апаратними та програмні РРО. Якщо перші мають на увазі наявність терміналу, то другі представляють собою електронний “хмара”, за допомогою якого бізнес і буде реєструвати фіскальні чеки в податковій. При цьому чиновники, податківці, фінансові компанії та інші учасники ринку відзначають, що програмне забезпечення Державної податкової служби (ДПС), при тестових випробуваннях, виявилося абсолютно не готове до запуску.

Правила, які зобов’язують видавати фіскальні чеки, з’явилися ще кілька років тому, і бізнес давно встановлює апаратні РРО. Однак цей процес обійшов стороною фінансові компанії, які володіють програмно-технічними комплексами самообслуговування або, в просторіччі, “Айбокс”. Однак мова йде про апарати не тільки систем iBox, але також і 24nonStop, City24 та інших.

“Вони повинні були фіскалізований всі свої чеки кілька років тому, але довгий час не було ніяких апаратних рішень, тому що там своя специфіка. І у них було досі виправдання, чому не обзавелися фіскальним апаратом. Але з 1 серпня набуває чинності закон , який запускає власне електронне РРО. з цього моменту більше немає підстав говорити, що ми не можемо встановити РРО, тому що немає апаратів. Це можна зробити через програмний РРО “, – відзначає один з учасників ринку.

Кожен з власників платіжних терміналів розробив власне програмне забезпечення, а податківці надали протокол взаємодії. Він забезпечує автообмін інформацією між терміналами і серверами ДПС. Але в ході тестування в липні з’ясувалося, що протокол не працює.

“Станом на 20 липня 2020 року ДПС не надала учасникам ринку реально працездатного протоколу обміну даними, який дозволив би виконати вимоги закону. З огляду на той факт, що розробка відповідних програмних рішень, які б дозволили налагодити відправку і реєстрацію фіскальних чеків на сервери ДПС, займе деякий час, а розгортання оновлень на великих мережах ПТКС вимагає декількох днів, виконати вимогу закону в ситуації, що склалася неможливо “, – говорять в Асоціації” Небанківські фінансові установи “.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *