В Україні все складніше вирощувати персики без зрошення

Площі під насадженнями персиків в Україні зменшуються в кожним роком.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, за останні 5 років площі персиків скоротилися на 21% і в 2020 р становили 2,7 тис. Га.

«Персики в Україні вирощуються в основному на півдні. 81% вирощених персиків доводиться на 4 області: Одеська, Херсонська, Дніпропетровська і Запорізька області. При цьому близько 50% вирощуються в господарствах населення, а 50% – фермерськими та промисловими господарствами », – уточнюють в асоціації.

Як підкреслюють експерти, саме для останніх характерно скорочення насаджень персиків і обсягів виробництва.

«На півдні України з кожним роком стає все більш посушливий клімат і стає все складніше вирощувати персики без використання додаткового зрошення. Для встановлення зрошувальних систем необхідні додаткові капіталовкладення. А в поєднанні зі значною ціновою конкуренцією з боку імпортних поставок персика, тим більше це стає недоцільно », – пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Україна імпортує в 2,8 рази більше персиків, ніж виробляє. У 2020 році імпортні поставки персиків становили 48,3 тис. Т, а виробництво – 17,1 тис. Т. При цьому експортні відвантаження практично відсутні. Основними країнами-постачальниками даного фрукта в 2020 році стали Греція (65% імпортованого обсягу), Туреччина (16%) та Іспанія (10%).

«Оскільки в цих країнах сезон дозрівання персиків припадає на літні місяці, що трохи раніше ніж у нас, пікові місяці поставок – червень і липень. Загалом за попередніми оцінками, цього року українці матимуть хороший урожай персиків навіть незважаючи на недавні рясні опади », – підсумували в УКАБ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *