В Україні вперше за 13 років тваринництво стало збитковим – експерт

У 2020 році на виробництві продукції тваринництва сільськогосподарські підприємства України отримали 2,9 млрд грн збитків.

Про це, посилаючись на попередні розрахунки Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (ІЕА), повідомив директор цієї установи академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, в минулому році тваринництво в Україні стало збитковим вперше з 2007 року.

Лупенко вважає, що збитковість тваринництва в 2020 році стала поглибленням негативних тенденцій 2019 року, коли галузь отримала лише 0,1 млрд грн доходів, у той час як, роком раніше – 5,3 млрд грн.

Як зазначив директор ІАЕ, найбільші збитки склалися на виробництві яєць – 4,9 млрд грн. При цьому, ця галузь ще в 2018 році була прибутковою.

“Але якщо в 2019 році збитки на виробництві яєць вдалося перекрити за рахунок доходів від молока і продукції вирощування свиней, то в минулому році свинина також стала збитковою, а зростання прибутку від виробництва молока було менше приріст збитків від яєчної продукції”, – пояснив учений.

Лупенко зазначив, що в 2020 році прибутковим в тваринництві залишилося тільки виробництво молока – 3,8 млрд грн. У той же час, збитки при вирощуванні великої рогатої худоби – майже 1,4 млрд грн, свиней – 0,7 млрд грн, птиці – 0,35 млрд грн.

“Збитки в тваринництві склалися під впливом випереджаючого зростання собівартості – на 5,7%, тоді як виручка від реалізації продукції зросла лише на 0,7%. А ціни на продукцію вирощування птиці зменшилися в минулому році на 10,4%, на яйця – на 2,3% “, – розповів експерт.

Він також підкреслив, що подолання збитковості тваринництва залежить в основному від зростання цін на тваринницьку продукцію, в першу чергу, на яйця, ціни на які зменшилися проти 2018 більш ніж на 25%.

“У той же час, важливим фактором залишається підвищення продуктивності тварин і птиці, адже навіть торішнє зростання цін на м’ясо великої рогатої худоби на 13,2% не дозволило компенсувати зменшення обсягів реалізації”, – підсумував Юрій Лупенко.

Нагадаємо, в 2020 році виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в порівнянні з 2019 роком впало на 11,5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *