В Україні виробництво молока впало до мінімуму за 100 років

В Україні утворився гострий дефіцит молочної сировини. Виробництво молока в даний час знаходиться на найнижчому рівні за останні 100 років. Про це глава ради директорів Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський, повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

“Згідно зі статистичними даними, виробництво молока в Україні становить близько 9 млн т, однак такого обсягу немає. Фактично ми маємо не більше 6 млн т. Такого низького кількості виробництва, переробки і споживання молока в Україні не було протягом останнього століття. Так, в 1991-1995 роках ми були на шостому місці в світі по виробництву молока. Сьогодні нас там немає і близько “, – пояснив експерт.

У 2019 скоротилося виробництво і молочної продукції (на 3%). За даними Чагаровського, виробництво вершкового масла впало на 15%. Казеїн і казеїнати виробляють на 27% менше, а виробництво сухої сироватки скоротилося на 17%.

Він вважає, що зараз необхідно створити Національну програму розвитку молочної галузі, яка буде складатися з двох розділів – молочної галузі та молочної переробки.

“Серед основних стратегічних цілей розвитку молочної галузі до 2030 року – це внесення змін до маркетингові стратегії через виробництво інноваційних конкурентоспроможних продуктів. Також є необхідність модернізації переробних підприємств для збільшення енергоефективності та підвищення екологічних стандартів і створення центру підготовки фахівців для галузі”, – підкреслив Чагаровський.

А для боротьби з фальсифікацією молочної продукції, за його словами, допоможе введення дзеркальних квот на імпорт молочних продуктів з країн Євросоюзу і тарифне квотування на імпорт.

Кожен день ми відповідаємо на це питання, пояснюючи суть подій, що відбуваються у вечірній розсилці UBR

Як вважає експерт, щоб зупинити зменшення виробництва молока і збільшення залежності від імпортних молокопродуктів, виробникам і переробникам необхідно об’єднати зусилля.

“Необхідно укладати річні контракти між виробником і переробником з прогнозованою ціною на сировину шляхом встановлення цінових меж і розробити механізми регулювання імпорту. Крім того, потрібно привести базові показники молочної сировини до європейських норм”, – підсумував Чагаровський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *