В Україні виробництво чорниці зросла на 14%

За період 2016-2018 рр. виробництво чорниці в світі виросло, включаючи найбільші країни-виробники цієї ягоди – Іспанію та Польщу. В Україні зростання виробництва становило 14%.

Про це повідомив технічний директор ТОВ «Розетта Агро» Валерій Ляшінскій під час Міжнародного форуму «S-FRUIT TRANSFORMATION 2020», передає кореспондент AgroPortal.ua.

«Це пов’язано з тим, що плантації, які були посаджені в Україні в 2014-2015 роках, вступили в плодоношення, і сьогодні ми бачимо, що Україна виходить на новий більш якісний рівень виробництва чорниці. Хоча світовий ринок ще не до кінця цивілізований і керується пропозицією, тобто не якістю і попитом, а ціною і тим, що пропонує виробник. Але незабаром цей ринок зміниться, і головним критерієм на ньому все ж стане попит. Українським виробникам потрібно прийняти це до уваги », – зазначає Валерій Ляшінскій.

За його словами, найбільшим споживачем чорниці серед країн Європи є Великобританія. Відсоток споживання там досягає 45%, а це значить, що саме така кількість від загальної чисельності населення країни знає цю ягоду і купує її.

«Приріст динаміки споживання чорниці в цій країні за останні два роки склав 5%. Це важливий показник, оскільки споживання чорниці в Великобританії найбільше в Європі і становить 860 г на одну людину. Фактично люди, які споживають чорницю, купують 1,7-1,8 кг цієї ягоди в рік », – розповідає Валерій Ляшінскій.

Він також зазначив, що приріст обсягів реалізації чорниці в цілому в Європі в 2016 році склав 23%.

«Якщо в 2016 році оцінка європейського ринку склала 166 тис. Т, то в 2017 р – 200 тис. Т. Якщо ця тенденція збережеться далі, то через 5-7 років обсяг ринку споживання чорниці в Європі складе 650 тис. Т. Що стосується глобальних потреблений в світі, то, за нашими оцінками, через 7-10 років обсяг споживання чорниці в світі подвоїться, тобто з 1 млн т зросте до 2 млн т », – прогнозує Валерій Ляшінскій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *