В Україні відновили будівництво 427 комплексів – ЛУН

Будівництво в Україні на поточну дату відновили 427 житлових комплексів, Київський регіон відновився лише на 12%, повідомив директор з маркетингу порталу ЛУН Денис Суділковський агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Перший місяць війни був шоком на ринку. Проте, починаючи з квітня, відзначаємо відновлення будівництва. На 6 травня відновлено будівництво 427 комплексів”, – повідомив Суділковський.

За даними порталу нерухомості ЛУН, 80% відновлених будівель розташовані у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Регіони з активними бойовими діями не були включені в дослідження.

“Київський регіон як найбільший нині відновився лише на 12%. Одеса почала відновлювати будівництво однією з перших, наразі там тривають роботи на близько 60% будівництв”, – повідомив Суділковський.

Водночас про повсюдне підвищення цін у зв’язку з відновленням будівництва говорити поки що зарано, вважає експерт.

“На ціни, крім попиту, впливає вартість будівельних матеріалів та безпосередньо робочої сили, а вони корелюють з інфляцією та “психологічним чинником” — курсом гривні до долара. Здешевлення національної валюти призвело до зростання цін. Зокрема, Рівне та Черкаси в середньому підняли ціни на 15% та 17%, Львів – на 11%, Одеса – на 6%. У Києві ціни наразі не змінилися, це насамперед пов’язано з поки що незначним відновленням будівельних робіт”, – пояснив він.

Водночас Суділковський перерахував низку маркетингових акцій, які пропонують забудовники.

“Насамперед це, звісно, платіжні канікули для інвесторів, які обрали форму кредитування або розстрочки. Але нагадуємо, що воєнний стан належить до категорії форс-мажорів, а це означає, що будь-який інвестор має право на відстрочку виплат. Для цього достатньо звернутися з офіційним листом до забудовника чи банку”, – уточнив він.

Водночас експерт наголосив, що якщо інвестори мають можливість здійснювати виплати за житло, то вони йдуть на підтримку економіки всієї країни.

Як повідомлялося, ЛУН додав на “Корисну карту ЛУН” інформаційний шар “Будівництво житла”