В Україні вартість посівної виросла на 5-7%

За оцінками експертів і учасників агроринку, сумарні витрати на нинішню посівну в Україні зросли в середньому на 5-7% в порівнянні з торішньою.

Про це свідчать дані спецпроекту “Посівна 2020: з весни в весну” на сайті Latifundist.com.

Зазначено, що компанії в основному вже забезпечені всім необхідним, а деяким учасникам агроринку навіть вдалося заощадити за рахунок того, що вони заздалегідь запаслися необхідними ресурсами.

“Фосфорні, калійні, азотні добрива ми купили набагато раніше, тому витрати в цій частині будуть набагато менше. Зараз докуповує ЗЗР (засоби захисту рослин – Delo.ua). Але великого зростання цін не спостерігаємо. В середньому 1-2%. Семена подорожчали не більш, ніж на 5%. топові гібриди і деякі дефіцитні насіння, наприклад, олеїнової соняшнику, продаються трохи дорожче, решта – практично без змін “, – зазначив головний агроном компанії” Агро-Регіон “Юрій Лисак.

У свою чергу заступник директора компанії “ПроАгро Груп” Марія Колесник зазначила, що великих змін у вартості посівної не відбулося ще й тому, що зміцнення гривні сприяло слабкому зниження цін на пально-мастильні матеріали. У той же час у зв’язку з епідемією коронавируса, на думку експерта, можливі деякі проблеми з поставками ЗЗР з Китаю, що може розігріти ринок.

“Також через підвищений попит очікується зростання цін на добрива. В той же час я не думаю, що вартість поточної весняної посівної перевищить торішній показник більш, ніж на 10-15%”, – додала Колесник.

На думку заступника директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, члена-кореспондента НААН Миколи Пугачова, можуть знадобитися фінансові вкладення на додаткову обробку полів засобами захисту і підсів, а в деяких випадках і пересівання озимих.

У той же час директор агропромислового департаменту компанії “Агротрейд” Олександр Овсяник зазначив, що збільшення витрат відбувається за рахунок зростання заробітної плати співробітників і підвищення вартості оренди землі.

“Так, витрати на весняну посівну змінилися, довелося скоротити. В основному ми провели скорочення загальновиробничих витрат, зокрема, оптимізували витрати на засоби захисту рослин, замінивши одні іншими. Але зробили це тільки на ярих культурах. Озимим забезпечили дуже правильний захист, навпаки, збільшивши витрати на ЗЗР, бо розуміємо, що ці культури більше схильні до хвороб “, – зазначив Овсяник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *