В Україні створюють організацію розширеної відповідальності виробників упаковки

Одинадцять всесвітньо відомих компаній, об’єднаних Палатою та Українською Пакувально-Екологічною Коаліцією (УКРПЕК), серед яких ABINBEV EFES Ukraine, CANPACK, Carlsberg, Coca-Cola Beverages, Danone, METRO Cash & Carry, Nestle, PepsiCo, Procter& Gamble, Tetra Pak та «ЕЛОПАК-ФАСТІВ», розпочинають створення організації розширеної відповідальності виробників (ОРВВ) у галузі упаковки.

Під час презентації організації 27 травня компанії-засновники підписали Меморандум з Палатою та УКРПЕК, в якому домовилися фінансувати підготовчий етап побудови ОРВВ в Україні. Компанії також зобов«язалися співпрацювати в усіх напрямках, щоб запровадити в Україні принцип розширеної відповідальності виробників для переробки відходів упаковки та значно зменшити їх вплив на навколишнє середовище, йдеться у повідомленні Nestle.

«Причиною, яка спонукала компанії активізувати свої дії у напрямку створення ОРВВ, стала відданість глобальним цілям сталого розвитку ООН та бажання компаній впровадити в Україні європейську модель управління відходами упаковки, як це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і Національною стратегією управління відходами», — пояснюють засновники.

Компанії-підписанти Меморандуму також зазначили, що втілення принципу розширеної відповідальності виробників найбільш ефективно відбувається у співпраці з усіма виробниками, тобто колективно. Така співпраця передбачає створення організації розширеної відповідальності виробників, що фінансується виробниками і є неприбутковою організацією.

Як очікується, впровадження принципу розширеної відповідальності виробників в Україні та діяльність ОРВВ у галузі упаковки сприятиме надходженню інвестицій у нову індустрію збирання та переробки відходів упаковки та створенню 20 тис. робочих місць в Україні. Вже протягом перших 5 років функціонування ОРВВ дозволить зібрати та переробити 4-5 млн т упаковки, тобто рівень збирання відходів упаковки становитиме 50-70% від усього випущеного на ринок обсягу.

«Створення організації розширеної відповідальності виробників — невід»ємна складова на шляху до позитивних змін в Україні, яка сприятиме виконанню глобальних зобов«язань України та бізнесу щодо впровадження практик сталого розвитку», — підсумували організатори ОРВВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *