В Україні створили перший кооператив, «заточений» на лохину

BigBlue Organic Blueberry Farm, а також ФГ «Грасс Авеню» з ТМ StarBerries під керівництвом Олега Воробйова і підприємець Віктор Дитинко (СПК «Оболонь») в цьому році створили перший кооператив, що спеціалізується на голубиці.

Про це розповів співвласник СПК «Ягідки» (ТМ Big Blue) Олег Науменко в коментарі виданню «Ягідник».

«Поки зосередимося на вирощуванні та продажу органічної та конвенційної лохини, – розповідає Олег Науменко. – В кооперації продуманий кожен крок від посадки і догляду – до збору і зберігання, та в підсумку – до експорту продукції. Члени кооперативу працюють за міжнародним стандартом безпечного виробництва харчової продукції в сільському господарстві GlobalGAP ».

Він зазначив, що власники господарств підійшли до створення кооперативу комплексно: вирішили відпрацювати рік і тільки після того обмірковувати, зможе кооператив відкрити двері для нових членів і забезпечити їм гідні умови співпраці. До речі, зацікавленість в такому об’єднанні виявили та польські виробники ягоди.

«Перше, на що звертаємо увагу в кооперативі, – якість ягоди. Далі – прозорість ведення бізнесу, використанняагротехніки, чітке ведення журналів і документації. Ми повинні бути відкриті для аудитів іншими членами кооперативу і дотримуватися статуту і умов спільної роботи. Крім того, важливою умовою буде наявність сертифіката GlobalGAP і GRASP, отриманого у конкретного менеджера, який його веде. І не приховуємо головного: в кооперативі доведеться важко працювати, відповідати безлічі вимог і захищати одну спільну мету і інтерес », – підкреслив Олег Науменко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *