В Україні створили антибактеріальний папір: годиться для зберігання продуктів

На Зміївської паперовій фабриці в Харківській області, на замовлення видавництва «Ранок», вперше виготовили антибактеріальну папір, яку можна використовувати для друку підручників і зберігання продуктів харчування.

Про це повідомили в компанії «Ранок», пише «Укрінформ».

При виготовленні паперу, яку назвали «папдез», використовується спеціальна рідина з кристалами полігексаметиленгуанідину гідрохлориду, які попереджають розвиток патогенної флори.

«Нарешті ми отримали висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що зразки бактерицидної паперу відповідають вимогам санітарного законодавства України і можуть бути затверджені для використання в контакті з харчовими продуктами», – відзначили в компанії.

У компанії підкреслили, що випробування проходили кілька місяців. На обробленої спеціальним розчином папері епідеміологи висівали патогенні культури і спостерігали, чи є розвиток бактерій. Для порівняння використовували звичайний папір.

«Фахівці підтвердили, що патогенна флора тривалий час не розвивається на такій поверхні. Біоцидну, або бактерицидну, папір можна використовувати в медицині для знезараження ран, в харчовій промисловості – для збереження овочів, фруктів або масла. Паперовий пакет з бактерицидною просоченням попередить поширення мікробів на полицях в супермаркетах », – говорить PR-менеджер видавництва« Ранок »Євгена Гокова.

Рахработчікі вважають, що папір широко можна ипользовать, щоб захистити захистити дітей під час пандемії і запобігти поширенню хвороби.

«Можуть бути книги, зошити, підручники, надруковані на антибактеріальної папері. Навіть одноразові ручки, олівці, точніше, екоручкі, екокарандаші можна робити з біоцидною паперу. Зараз ми займаємося розробкою біоцидною паперу довгострокової дії », – розповів генеральний директор видавництва« Ранок »Віктор Круглов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *