В Україні стартував сезон жимолості: значного зниження ціни не очікується

Перші оптові партії жимолості нового врожаю почали надходити на поточному тижні на ринок України.

Тиждень тому садівники реалізували перші невеликі партії самій ранній кущовий ягоди, проте погіршення погодних умов призупинило прибирання, повідомляє EastFruit.

Як наголошується, в даний момент перші оптові партії жимолості надходять з тих регіонів, де площі під жимолость поки невеликі, але клімат дозволяє виходити на ринок раніше: Закарпаття, Черкаська та Дніпропетровська області. Однак уже найближчим часом почнеться масове збирання і в Київській, Житомирській та Чернігівській областях.

Поки що виробники намагаються утримувати ціни на рівні 200 грн / кг, що навіть трохи перевищує ціни минулого року. Однак вони готові знижувати ціну реалізації, якщо надходить запит відразу на велику партію продукції.

«Так як в цьому році жимолость з’явилася на ринку вкрай пізно, не виключено, що сезон жимолості буде частково перетинатися з сезоном лохини та літньої малини. Також на ринку росте пропозиція суниці садової, яка також цього року доступна в великих обсягах і пізніше звичайного. А це означає, що у споживачів вибір ягід буде більше звичайного. Та й обсяги виробництва жимолості, враховуючи дуже активне розширення площ під цією ягодою в Україні, можуть в цьому році суттєво зрости », – відзначають аналітики.

З огляду на всі ці фактори, фахівці не виключають, що ціни на жимолость в Україні в 2021 році будуть знижуватися більш динамічно, ніж зазвичай. Однак і інтерес до цієї ягоди помітно зріс, тому ціни, за попередніми оцінками, не повинні впасти нижче собівартості. Тим більше що обсяги доступної жимолості не такі вже великі, і багато виробників цілком можуть реалізувати ягоду безпосередньо споживачам через соцмережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *