В Україні стало менше імпортної свинини

У серпні 2019 року Україна завезла 2,75 тисяч тонн свіжої, охолодженої і мороженої свинини, що на 25% менше в порівнянні з серпнем минулого року, проте на 11% більше, ніж в середині літа.

Про це повідомляє прес-служба асоціації “Свинарі України” (АСУ) з посиланням на дані митної статистики Державної фіскальної служби.

За інформацією АСУ, пожвавлення імпортної активності аналітики частково пов’язують зі зростанням закупівельних цін на свинину в серпні.

“І в Україні, і в країнах ЄС ціни на свинину протягом серпня мали висхідну динаміку. Однак в країнах Євросоюзу середня серпнева ціна закупівлі свинини зросла на 2,2 – 2,4% проти липневої позначки, тоді як в Україні цей показник додав майже 5% “, – відзначають аналітики ринку.

При цьому, за даними АСУ, сукупні обсяги імпорту свинини в січні – серпні 2019 на 4% перевищують показник за аналогічний період минулого року: 16,33 тисяч тонн проти 15,71 тисяч тонн відповідно.

Серед країн-постачальників свинини лідирує Польща, яка в 2019 році експортувала в Україну майже половину (47,9%) свинини. Німеччина опустилася на друге місце з менш ніж 20% поставок. Третю сходинку займають постачальники з Нідерландів з десятої часткою частини імпорту.

Експерти відзначають, що в рамках угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС до кінця року в межах квот може надійти ще 5,5 тисячі тонн свинини з Євросоюзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *