В Україні спростять реєстрацію сортів насіння

Уряд і парламент України працюють над спрощенням процедури реєстрації насіння і демонополізацією процедури визначення сортових якостей насіння.

Про відповідні зміни в законах України «Про охорону прав на сорти рослин» і «Про насіння і садивний матеріал» йшлося сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

«Зміни до законів стосуються, перш за все, оптимізації і спрощення всіх формальних процедур і документів, які зобов’язані подати заявники при процедурі реєстрації сорту, приведення у відповідність термінів міжнародних конвенцій та наявних регламентів ЄС, спрощення процедури фінального етапу реєстрації сорту.

Зміни в закон про насіння стосуються змін подачі форм заявок для дослідницьких цілей і одержання результатів в електронному форматі, демонополізації процедури платних послуг з визначення сортових якостей сертифікованого насіння, щоб дозволити працювати органам сертифікації, незалежно від форми власності та форми управління », – пояснили в міністерстві .

Зміни в закон про сортах, перш за все, стосуються встановлення чітких тимчасових рамок для проходження кожного етапу експертизи, спрощення документообігу, отримання заявником в чіткі терміни повідомлень і експертних висновків про результати експертизи, додають в уряді.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Глущенко зазначив, що практика застосування законів в чинній редакції показала деякі неточності, в тому числі і в частині підписання рішень міністерством, що є проміжним на шляху реєстрації сорту і значно ускладнює документообіг.

«Запропоновані зміни переводять передачу заявок в електронний формат, в загальному діджіталізіруют процеси, спрощують процедури реєстрації як для бізнесу, так і для міністерства і прискорюють процес проходження реєстрації посадкового матеріалу і встановлюють чіткі часові рамки для повідомлення про результати експертизи», – поясни він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *