В Україні скоротять ліміти води на зрошення

Державне агентство водних ресурсів України в цьому році скоротить використання води.

Про це розповів в.о. глави держагентства Михайло Хорев в коментарі «Сегодня».

«У кожного водокористувача є дозвіл на спеціальне використання. Там є ліміти забору води. Ми просто говоримо, що на такий-то період ваш ліміт зменшений. І ви, відповідно, маєте право забирати лише обмежена кількість води », – пояснює Хорев.

Йдеться про зрошення – підводі води на поля, де не вистачає вологи. А в Україні стрімко збільшується кількість регіонів, де без зрошення вирощувати культури неможливо. Херсонська область може перетворитися на пустелю. Там аграрії заповнюють зрошувальні системи не з річок, а з штучних водойм, запаси яких теж скорочуються.

«У нас в цьому році була дуже посушлива зима і осінь, і зараз навесні практично не випадає ніяких опадів. Десь маленький дощик … Цього недостатньо, щоб наситити грунт, яка і так за час зими була абсолютно висушена », – говорить начальник басейнового управління нижнього Дніпра Ігор Андрієнко.

Такого осінньо-зимового періоду не було останні 120 років, стверджують експерти. Рівень води в Дніпрі стрімко падає. Та ж сама ситуація з Россю, Сулою, озером Світязь, Шацькими озерами, пересихають і колодязі. За те, що аграріям доведеться скоротити використання води для поливу – не буде і рекордного врожаю – прогнозують фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *