В Україні скоротилося виробництво м’яса

Обсяги виробництва свіжого, охолодженого і мороженого м’яса в Україні за підсумками січня-лютого 2020 року склали 237,4 тисяч тонн.

Цей показник – на 7,7% або майже на 20 тисяч тонн менше, ніж роком раніше, повідомила прес-служба Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Зазначено, що основне просідання сталося через зниження виробництва м’яса птиці. Зокрема, виробництва курячих морожених тушок і охолоджених їх частин тушок в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року нижче на 35,5% і 25,5%, відповідно, що сумарно зменшило обсяги виробництва м’яса птиці майже на 24 т.

У той же час обсяг виробництва морожених курячих частин збільшився на 12% або 6,1 млн т (до 56,94 млн т), в тому числі і завдяки приросту обсягів виробництва за лютий більш ніж на 1/5. Однак, як зазначили в АСУ, це не змогло компенсувати втрати.

“Таке скорочення переробки м’яса птиці в умовах експортної ізоляції через спалах пташиного грипу було необхідно для ринку. Особливо це стає зрозуміло при порівнянні обсягів перехідних запасів. Так, на кінець аналізованого періоду накопичення м’яса птиці досягло 47,4 млн т проти 26,4 тисяч т на кінець лютого 2019 року. Тому це, безумовно, негативно позначилося на ціновій ситуації на ринку не тільки м’яса птиці, а й мало певний тиск на закупівельну ціну свинини: в середині лютого спостерігалося ослаблення цін закупівлі до кри тичної риси – до 40 грн і, часом, нижче “, – зазначила керівник аналітичного відділу Асоціації” Свинарі України “Олександра Бондарська.

З іншого боку, як вважає аналітик, вплив на цінову динаміку мало дворазове збільшення запасів свинини. Зокрема, залишки мороженого м’яса свиней на складах на кінець лютого склали 1,8 тисячі т, що втричі більше, ніж на кінці зими 2019 року.

“Тим не менш, свинина – єдиний вид м’яса, виробництво якого не знизиться за перші місяці року. Навпаки, сукупний випуск охолодженого, морозива і солоного м’яса свиней в січні-лютому додав майже 1% і склав 44,3 тисячі т”, – додає аналітик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *