В Україні розширюють виробництво лікарських трав і чаїв

Цього року підприємці Анна Іщенко та Віталій Опанасюк, які займаються виробництвом трав’яних чаїв і лікувально-профілактичних зборів трав в с. Таврійське Оріхівського району Запорізької області, отримали грант UHBDP «Малі гендерні інноваційні гранти» і за ці кошти встановили цех по сушці лікарських трав.

Про це повідомляє UHBDP.

«На власному невеликому присадибній ділянці вирощуємо шавлія мускатний, волошка, м’яту і амарант. Займаємося збором дикоросів, закуповуємо сировину як від місцевого населення, так і від виробників з інших регіонів. Зараз нам здають продукцію деякі жителі нашої ОТО, а також є домовленості з учасниками UHBDP. Потреби в сировині є, поки в цілому близько 500 кг, в наступному сезоні буде значно більше », – зазначає Анна Іщенко.

За її словами, для отримання не тільки привабливого зовнішнього вигляду, але і для збереження всіх корисних речовин в кінцевому продукті важливим є саме процес сушіння і подрібнення, причому для різних лікарських трав вони відрізняються. Тому відсутність належного сушильного обладнання гальмувало збільшення обсягів виробництва і розширення сімейної справи.

«Сушильні камери вирішує одну з наших головних проблем – недостатність площі для сушки. Також за допомогою сушильного шафи ми можемо уникнути псування сировини в погану погоду, а в кінці сезону (восени) плануємо сушити ягоди і коріння », – зазначає Анна Іщенко.

Вона каже, що для повного заповнення сушарки сировиною потрібно близько 1 тонни сирої трави. На даний момент виробничі потужності цеху по сушці лікарських трав виробники використовують не повністю. Це пов’язано з неможливістю заповнення при ручному подрібненні трав.

Сушильна камера дозволить отримати конкурентні переваги на ринку виробників не тільки за рахунок збільшення виробництва, а й підвищення якості продукції, що дозволить збільшити обсяг реалізації і розширити ринки збуту.

Покупці фіточаїв і трав’яних зборів – це і кінцеві споживачі, і оптовики: магазини, еколавкі, інтернет-магазини. Упаковують трав’яні збори вручну в паперові крафт-пакети і продають під торговою маркою Megafit.

«Розширюватися, звичайно, плануємо, і є куди – кількість покупців зростає, запитують нові продукти (суміжні, тобто на основі трав), і ми можемо це робити. Також в планах зміна упаковки та етикетки на більш сучасну. Правда, розширюємося ми поступово, у міру фінансових можливостей. У планах на майбутнє – і нові види трав, і нова упаковка, і нові фітопродукти, які я поки не розголошую – комерційна таємниця », – каже Анна Іщенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *