В Україні розробили юридичний посібник для іноземних інвесторів

Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» спільно з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та Міністерством аграрної політики та продовольства України підготували довідник «Ведення агробізнесу в Україні: юридичний посібник для іноземних інвесторів».

Сільське господарство України приваблює своїми інвестиційними можливостями. Уряд України заохочує іноземних інвесторів до здійснення інвестицій в агробізнес в Україні. В 2020 році частка агросектору становила близько 9% ВВП, забезпечивши робочими місцями 18% працездатного населення.

Посібник «Ведення агробізнесу в Україні» знайомить потенційних іноземних інвесторів із основними правовими аспектами ведення агробізнесу в Україні, щоб збільшити інвестиції в перспективний сектор української економіки. Довідник містить опис форм компаній, поширених у сільському господарстві, розкриває питання оподаткування, корпоративного управління, прав на землю та майно, трудових відносин, захисту інтелектуальної власності, вирішення спорів, державної підтримки агробізнесу.

«Нині наша держава переживає знакові історичні події. Ми запустили масштабну роботу з трансформації всього агросектору, в основі якої стоїть земельна реформа. Ми кардинально змінюємо земельні відносини в Україні для всіх учасників, і для іноземних інвесторів зокрема. Відтепер іноземна компанія, яка реалізує інвестиційний проєкт на українській землі, матиме право на оперативне отримання земельної ділянки державної або комунальної власності для реалізації свого проєкту у спрощеному порядку. Мінагро налаштоване на конструктивний діалог з інвесторами та готове всебічно сприяти тим із них, які вирішать стати частиною агробізнесу в нашій країні», — зазначає міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Відкриття ринку сільськогосподарських земель у цьому році стане найпотужнішим рушієм сільського господарства в Україні. Передусім, в умовах обмеженого ринку землі ми можемо говорити не про очікувані економічні результати, а про верховенство права. Землевласники нарешті матимуть можливість вільно продавати землю, а землекористувачі, зокрема агробізнес, зможуть придбати землі, які вони обробляють», — підкреслює генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон.

«ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» протягом майже 30 років надає підтримку іноземним інвесторам, які приходять в Україну і ведуть тут свою діяльність. Ми переконані, що іноземні партнери зможуть зробити вагомий внесок в ефективну роботу та сталий розвиток сільськогосподарського сектору України.

З огляду на це та діючи в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу», ми вирішили поділитися нашими знаннями та досвідом, що стосуються правових питань ведення агробізнесу в Україні. Це друге оновлене видання нашого юридичного посібника. Ми сподіваємося, що він допоможе іноземним інвесторам, які розглядають можливість ведення агробізнесу в Україні», — зазначає партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Володимир Ігонін.

Переглянути посібник (англійською мовою).


Для довідки: заснована 1992 року, «Василь Кісіль і Партнери» є українською юридичною фірмою, яка надає інтегрований юридичний супровід у галузях банківського і фінансового права, злиттів і поглинань, ринків капіталів, конкуренційного права та міжнародної торгівлі, вирішення спорів, кримінального права, податкового законодавства, публічної адвокації, енергетики і природних ресурсів, інтелектуальної власності, праці та зайнятості, нерухомості та будівництва, а також ДПП, концесій та інфраструктури. «Василь Кісіль і Партнери» є членом та ексклюзивно представляє українську юрисдикцію у таких авторитетних міжнародних профільних об’єднаннях: TerraLex (160 юридичних фірм у 100 країнах), Cathay Associates (40 юридичних фірм з 500 офісами у світі у 43 містах Європи та Азії) та Ius Laboris (1700 юристів практики праці та зайнятості у 50 країнах).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *