В Україні різко подорожчали буряки — це призвело до появи імпорту з Польщі

Українські фермери почали швидко підвищувати ціни на столові буряки, в результаті в країну почали ввозити партії цього продукту із сусідньої Польщі, повідомляє EastFruit.

Щоденний моніторинг показує, що за тиждень ціни на столові буряки зросли в середньому у півтора рази, і тепер українські фермери відвантажують коренеплід не дешевше за 9-12 грн/кг.

Учасники ринку пояснюють стрімке зростання цін обмеженою пропозицією цієї продукції на ринку, оскільки багато фермерів заклали буряки з перспективою продати їх за максимальну ціну навесні, тому поки що не відкривають овочесховища.

На ситуацію, що склалася, відразу відреагували трейдери і почали постачання в Україну польських буряків. Поки що вона ввозиться у невеликих обсягах, а відпускні ціни на імпортні буряки озвучуються в межах 8,00-8,50 грн/кг.

Імпортні буряки конкурують з українськими за ціною та якістю, тому надії на різке зростання цін навесні можуть виправдатися.

Наприкінці листопада 2021 року столові буряки в українських господарствах коштують у середньому в 3,3 рази дорожче, ніж у такий же період 2020 року. Якщо ж українські фермери й надалі утримуватимуться від продажу буряків, то більшість ключових гравців цього ринку не виключають, що імпорт коренеплоду з Польщі може ще більше зрости вже найближчими днями.