В Україні ринок дронів-обприскувачів виросте в 3-4 рази

У 2020 році ринок дронів в агросфері виріс за рахунок дронів-обприскувачів: було завезено близько 150 штук, що в 5 разів більше, ніж роком раніше.

Про це розповів СЕО компанії DroneUA Валерій Яковенко під час вебінару «Розпакування 2021 року: які технології будуть актуальні для агро». «Це здається невеликою цифрою, але з точки зору трендів – це в 5 разів більше ніж було в 2019 році. І за кількістю заявок, ми бачимо, що цей тренд збережеться і кількість використання дронів-обприскувачів буде збільшуватися. Це однозначно позитивна тенденція », – зазначає Валерій Яковенко.

За його словами, є ще одна причина, яка дасть поштовх ще більшому розвитку ринків дронів в Україні. «Монополія одного виробника, китайської торгової марки DJI закінчилася. На ринок України вийшла нова торгова марка XAG, яка є більш продуктивною для внесення пестицидів. У Китаї XAG займає найбільшу частку ринку агродронов. Ми вже чітко бачимо наслідок цієї конкуренції », – зазначає Валерій Яковенко. Також він розповів, що в 2019 рік у Китаї 11,5% всіх робіт по обприскуванню вже виконувалися дронамі, Україна ж у використанні цих технологіях знаходиться позаду Китаю на кілька років.

«Відповідно, через 2-3 роки, з урахуванням розвитку технологій, 11% буде і у нас. XAG по своїх звітів по українському ринку заявили, що планують вже в 2021 році обробити 600 000 га. Ми очікуємо, що в сегменті дронів-обприскувачів буде зростання в 3-4 рази », – підсумував Валерій Яковенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *