В Україні пропонують біоетанол зробити обов’язковим для використання

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендував до розгляду в першому читанні проект закону про обов’язковість використання рідкого біопалива (біокомпонентів) в галузі транспорту (№3356).

Про це повідомив AgroPortal.ua повідомив народний депутат від «Слуги народу» Олег Семінський.

Проект закону передбачає обов’язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу). Не менше 5% в обсязі палива повинна становити частка біоетанолу з 1 липня 2021 року. Втім, це не стосуватиметься палива з октановим числом 98 і вище, а також бензинів, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву і для створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів, розповів він.

Ініціатори законопроекту запевняють, що нововведення будуть сприяти енергетичній незалежності країни від імпорту нафтопродуктів (зокрема з РФ), зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу, виникнення цілого ряду виробничих підприємств і, відповідно, створенню робочих місць та притоку інвестицій в сферу.

Якість палива гірше не стане, ціна істотно не зросте, – передбачають депутати.

«Контроль за вмістом частки біокомпонентів сприятиме дотриманню стандартів якості в цілому», – народний депутат Олег Семінський.

«Бар’єр входу на ринок виробництва біоетанолу досить невисокий – сучасна установка коштує в межах € 200-400 тис. Ми прогнозуємо освіту десятків підприємств-виробників по всій країні, які будуть конкурувати між собою. Тому що це не важко – почати біоетаньольне виробництво », – вважає народний депутат, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, співавтор законопроекту Андрій Герус.

«Закон передбачає обов’язковість додавання частки біокомпонентів до палива, що гарантує стійкий попит і передбачуваність ринку в Україні», – сказав автор законодавчої ініціативи, народний депутат Олег Семінський.

За його словами, впровадження у виробництво нових, значно ефективніших технологій, також сприятиме встановленню зважених цін на ринку.

«З огляду на те, що Україна є аграрною державою і щороку б’є рекорди по врожайності, а мова йде саме про виробництво біоетанолу з допомогою нових технологій з зерна та інших біокомпонентів – це нові робочі місця, на підприємствах« Укрспирту »в тому числі. А це – податки, зарплати, соціальні аспекти », – додав Олег Семінський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *