В Україні прогнозують запізнілий, але успішний сезон спаржі

Старт сезону спаржі, як і інших овочів нового врожаю, зрушиться в Україні через холодну весняної погоди в цьому році.

Про це повідомлялось експерти ринку, передає EastFruit.

«Якщо в 2020 р основний сезон спаржі в Україні починався в середині квітня, то зараз перші відносно великі партії продукції з’являться на українському ринку тільки до початку травня», – коментує ситуацію науковий співробітник Інституту овочівництва і баштанництва УААН та експерт ринку спаржі Тетяна Івченко.

За даними експертів, на 30 квітня на українському ринку присутні лише дрібнооптові і роздрібні партії продукції від дрібних виробників. Ціни на спаржу в такому випадку коливаються в межах 200-300 грн / кг ($ 7-11 / кг), а поширюється продукція поки в основному безпосередньо споживачам. Основний же сезон продажів через мережі супермаркетів і підприємства HoReCa почнеться буквально через кілька днів.

«Вже зараз на ринку фіксується суттєве зростання попиту на спаржу з боку ресторанів і оптових покупців, які за кілька останніх років звикли пропонувати цю продукцію своїм споживачам в цю пору року. Це підтверджує той факт, що спаржа вже завоювала досить високу популярність у українських покупців, тому виробники зможуть розраховувати на активний попит і в поточному сезоні », – додає Тетяна Івченко.

За її словами, істотні проблеми для українських фермерів могла принести хвиля заморозків, яка прокотилася на поточному тижні практично по всіх регіонах країни. Проте, заморозки в першу чергу вдарили по дрібним виробникам і тим, хто не зміг скористатися захисними технологіями.

«Виробники спаржі повинні усвідомити, що в квітні-травні в Україні практично щороку існує висока ймовірність заморозків, тому потрібно бути повністю готовим до похолодання і намагатися нівелювати цей факт», – продовжує Тетяна Івченко.

Таким чином, холодна весна і нещодавня хвиля заморозків істотно зрушили старт сезону в Україні, але така затримка на старті обіцяє стабільні поставки свіжої продукції до кінця червня.

«В іншому, перспективи сезону здаються позитивними, оскільки в цьому році можна припустити збільшення на ринку пропозиції цієї по-справжньому корисною овочевої продукції. Більш того, зсув сезону може бути навіть позитивним моментом, адже він співпаде з відновленням ресторанної діяльності в Україні, і вже зараз попит на майбутній урожай з боку HoReCa обіцяє бути досить активним », – резюмує Тетяна Івченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *