В Україні прибутковість виробництва молока першого ґатунку знизилася на 30% у вересні

Умовна прибутковість виробництва молока в Україні (УМВ) у вересні на 30,6% гірше за торішню і вперше в цьому році нижче, ніж середня за останні 5 років для цього місяця на 4%.

Про це повідомив економіст інвестиційного відділу FAO Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

«Вересневий УМВ мало не зробив сенсацію – до цього 9 років поспіль він ріс досить впевнено, а в 2020 році зріс лише на 0,5% (в середньому за останні 9 років він ріс більш ніж 12% у вересні). Вкотре вже констатуємо високий рівень стабільності УМВ влітку цього року і мінімальну поки сезонність », – прокоментував Андрій Ярмак.

Відповідно до публікації, на умовну прибутковість виробництва молока в професійних господарствах України у вересні вплинуло:

зростання закупівельних цін на молоко на 4,3%;

зростання цін концентрованого кормового міксу на 3,7%, обмежуючи відповідно зростання прибутковості молочного виробництва.

Крім того, кумулятивно за перші три квартали 2020 р виробники молока отримали на 5% менше прибутку, ніж протягом того ж періоду 2019 року, але все ще на 15% більше, ніж середній показник прибутковості протягом 5 останніх сезонів.

«Не дивлячись на те, що Україна фактично перестала бути експортером молока, слабкість місцевого ринку не дозволяє підвищити прибутковість виробництва, щоб стимулювати інвестиції в комерційне виробництво якісної сировини», – вважає експерт.

Він нагадав, що УМВ – це відношення ціни на сире молоко першого сорту в вартість концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.

«Абсолютне значення УМВ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМВ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції і девальвації, адже ці два важливі чинники враховані в рівнянні через зміну кормів і молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМВ може рости швидше або повільніше », – додав Андрій Ярмак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *