В Україні понад 500 га насаджень мигдалю і жодного сорту в Держреєстрі

Виробництво мигдалю в Україні є перспективним напрямком аграрного бізнесу.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua зазначив віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова асоціація» і керівник фермерського господарства ім. академіка Унанова Василь Бабанський.

На його думку, головною проблемою цього сегмента в даний час є відсутність в українському Держреєстрі сортів мигдалю.

«Над цим ми працюємо з молдавськими колегами, і вже є перші результати, – говорить Бабанський. – Ми передали чотири сорти мигдалю для державної реєстрації: два української селекції і два україно-молдовського. Це результат нашої спільної роботи з молдавським Інститутом садівництва. Маю велику надію, що ліквідація Міністерства аграрної політики і продовольства не вплине на терміни розгляду наших заявок і своєчасно будуть зареєстровані перші сорти мигдалю в Україні ».

Додає, що в їх розпліднику на осінь вже будуть саджанці цих сортів, які будуть пропонувати для закладки мигдальних садів.

Клімат півдня України має сприятливі умови для вирощування цієї культури, розповідає фахівець. Тим більше, це дуже вигідна справа. Мигдаль – малозатратная, жаростійкий культура, яка фактично не вимагає поливу, не так схильний до хвороб в порівнянні з іншими культурами, а головне – ринок мигдалю повністю відкритий.

В одній тільки Одеської області висаджено майже 200 га садів мигдалю. Всього в Україні площі насаджень становлять близько 500 га. В офіційній статистиці поки ці дані не мають відображення.

«У нас є чудовий приклад – Молдова. Ця країна за 5 років збільшила експорт мигдалю в 10 разів! Виходячи з досвіду молдавських колег, ми розробили напрямки розвитку мигдалевого садівництва в Україні, і готові до виробництва не тільки саджанців, а й надати кваліфіковані консультації та організувати супровід молодих садів до початку плодоношення », – підсумував Василь Бабанський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *