В Україні почнуть вирощувати чорну і синю пшеницю

Господарство в Красилівському районі Хмельниччини планує виростити перший урожай озимої пшениці, яка буде мати синій і чорний колір.

До такого рішення аграріїв підштовхнуло прагнення не відставати від сучасних тенденцій в аграрній сфері та виробництві харчових продуктів. Також вони хочуть бути конкурентоспроможними на ринку хлібопродуктів, адже оригінальність борошна буде поєднуватися з користю, пише «Голос України».

«Отримане зерно і борошно ми плануємо не тільки продавати, а й використовувати у власній пекарні для випікання особливих сортів хліба. За багатьма технічними характеристиками нова пшениця не поступається традиційним сортам.

А ось щодо врожайності, ймовірно, виникнуть певні питання. Адже ми традиційно сіємо високоврожайні сорти червоної пшениці, які з гектара дають, як правило, не менше 8 т / га. А ось чернозерная – тільки 5-6 т / га », – розповіли селяни.

Насіння виготовили в Одеському селекційно-генетичному інституті, де цілих 10 років працювали над адаптацією іноземних сортів кольорових зернових до вирощування в умовах України.

Разом з тим наголошується, що ціна на таку оригінальну продукцію буде високою, адже експериментальне виробництво коштує дорого, а в разі красилівського господарства йдеться і про органічне землеробство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *