В Україні почнуть виробляти каву з топінамбура

ТОВ «Топінамбур» на Івано-Франківщині вирощує топінамбур на 50 га, 10 з яких в цьому сезоні спеціально висаджені для виробництва кави з органічного топінамбура.

Про це AroPortal.ua розповів засновник підприємства Богдан Кобринський.

«З 10 га ми плануємо збирати топінамбур протягом зими-весни, щоб визначити, в який період він має найкращі смакові якості для виробництва кави. Думаю, ця робота буде продовжуватися до травня включно. В цілому розраховуємо, що зберемо 15 т / га », – розповідає Богдан Кобринський.

За його словами, поки триває дослідження топінамбура, паралельно ведеться робота над фасуванням і упаковкою.

«Переробляти топінамбур, тобто сушити в інфрачервоній сушарці і перемелювати в порошок, ми повністю будемо на обладнанні НПП« Індуктор ». Для цього є все необхідне. Також зараз розробляємо технологію, яка дозволила б робити з топінамбура розчинна кава », – зазначає Богдан Кобринський.

N.B. Топінамбур: перспективна невибаглива нишевая культура. Чи ні?

За його словами, для людей, які віддають перевагу здоровому харчуванню, кава з топінамбура – зовсім не новина, адже це натуральний зерновий напій. Правда, до цих пір в Україні його імпортували, тепер є можливість робити український продукт, нічим не гірше іноземного.

«Найголовніша особливість кавового напою з топінамбура – високий вміст інуліну, природного інсуліну, який допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Вживати таку каву діабетикам необхідно не тільки для смаку, але і корисно для здоров’я. Також напій має низьку калорійність і відмінне співвідношення жирів і вуглеводів, тобто підходить для тих, хто хоче скинути вагу », – стверджує Богдан Кобринський.

Готується напій так: подрібнений порошок топінамбура заливається холодною водою і вариться на повільному вогні аналогічно напою з натуральних зерен. Для отримання кави середньої міцності необхідна одна столова ложка порошку і 120-150 мл води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *