В Україні почали продавати деревину на електронних аукціонах

З 1 лютого 2020 року розпочався пілотний проект з проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини. Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології.

“Тепер необроблена деревина буде продаватися лісокористувачами тільки в електронній торговій системі” Прозорро.Продажі “і на інших електронних аукціонах. Участь в аукціонах можуть прийняти як громадяни України і юридичні особи – резиденти, так і зарубіжні юридичні особи”, – йдеться в повідомленні.

Також врегульовано основні особливості аукціонів: вони будуть проходити на підвищення ціни, і в разі відсутності переможця буде проводитися обов’язковий повторний аукціон із зниженням стартової ціни, яка не може бути менше собівартості деревини. Крім того, переможець аукціону зобов’язується внести 10% передоплати за укладеним договором купівлі-продажу.

“Важливо відзначити, що головними завданнями експериментального проекту є забезпечення відкритої і конкурентної процедури продажу деревини, усунення непрозорих механізмів продажу деревини, відкритість і загальнодоступність даних про результати аукціонів, ціни і покупців, а також облік такої інформації в електронній системі, забезпечення контролю громадськості за ходом і результатами відкритих електронних аукціонів, повноцінний моніторинг використання лісових ресурсів “, – відзначили в Мінекології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *