В Україні побудують велику фабрику з переробки равликів

Компанія Ukrainian Snail Holding планує до сезону 2021 року побудувати в Україні велику фабрику з переробки равликів.

Про це AgroPortal.ua розповів співзасновник фермерського господарства «Равлик 2016» та переробного підприємства Ukrainian Snail Holding Сергій Данилейко.

«У тестовому режимі переробка у нас вже існує в невеликому обсязі. Зараз розсилаємо зразки в різні країни світу і намагаємося знайти канали збуту. Відразу після цього приступимо до будівництва фабрики. Думаю, вона буде побудована до середини-кінця наступного року », – поділився він.

Суму інвестицій Данилейко поки не називає, однак зазначає, що будівництво власної переробки зараз стало необхідністю.

Через поширення коронавируса і введення карантинних обмежень виробники зіткнулися з труднощами в плані експорту.

Українські равлики експортуються переважно в країни Європейського Союзу. Основний споживач – це ресторани. «Після введення карантинних заходів попит з боку ресторанів в грошовому обчисленні впав десь в 10-12 разів, – каже Данилейко. – окрилися тільки чверть ресторанів, які працюють на третину своєї потужності ».

На колишньому рівні попит залишився тільки з боку переробників, які постачають свій продукт в торгові мережі.

«Переробникам можна здавати равлика. Але їх треба шукати. Це завжди низька ціна, великий обсяг і високу якість », – каже співзасновник Ukrainian Snail Holding.

Тобто, зазначає він, виробникам залишається або налагоджувати співпрацю з переробниками, або організовувати власну переробку в Україні зі збутом готового продукту на азіатські і європейські ринки.

«Ми пішли і тим, і іншим шляхом: активно ведемо переговори з переробниками, а також шукаємо покупця на азіатських ринках і створюємо свою фабрику переробки», – говорить він.

Данилейко додає: в поточному сезоні існує величезна ймовірність того, що равлик буде викуплена нижче собівартості. «Ціна буде формуватися, виходячи з ринку споживання. А на даному етапі, на жаль, вона дуже низька. В Іспанії зараз закуповують по 1-1,5 євро. При цьому нам доводиться конкурувати з марокканської равликом, яка теж зараз в надлишку через карантин », – розповідає виробник.

На його думку, в разі другої хвилі коронавируса споживання даного продукту зменшиться ще більше, а ціна впаде до економічно необґрунтованою.

«У цьому сезоні нам довелося утилізувати 20 т равлики. Її згодували диким кабанам. Багато інших виробники зробили те ж саме, тому що не змогли реалізувати », – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *