В Україні побудували унікальний біогазовий комплекс за € 23 млн

Агрохолдинг I & U Group (до якого входить «Агроспецсервіс») завершив будівництво біогазового комплексу потужністю 6 МВт / год, побудованого в партнерстві з «Європейським Банком Реконструкції та Розвитку» (ЄБРР).

Про це розповів засновник групи компаній «Агроспецсервіс» Сергій Тарасов на своїй сторінці в Facebook.

«Комплекс буде переробляти відходи цукрового виробництва в сировині для теплової і електричної енергії та після запуску в експлуатацію щорічно буде виробляти 48 180 МВт« зеленої »електроенергії», – написав Сергій Тарасов.
Будівництво комплексу, який знаходиться поблизу селища Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області, тривало з грудня 2018 року, а загальна вартість проекту склала € 23 млн.

Читати по темі: Чисте виробництво. Інвестиції агрокомпаній в екологію

Сергій Тарасов зазначив, що комплекс на початку реалізації проекту отримав підтримку Європейського банку реконструкції та розвитку, який виділив кредит в розмірі € 13 млн. Також I & U Group для будівництва комплексу привернув пільговий кредит від «Фонду чистих технологій» (ФЧТ) в розмірі € 2 млн .

«Це єдиний біогазовий комплекс на Кіровоградщині, але його унікальність не тільки в цьому. При будівництві об’єкта використовувалися інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній. Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбувається на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням », – повідомив він.
За підрахунками компанії, запуск заводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 на 24 тис. Т в рік. До того ж, залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щорічно комплекс буде виробляти 10-12 млн т твердих мінеральних добрив.

«Комплекс готовий до введення в експлуатацію, запуск запланований найближчим часом», – заявив Сергій Тарасов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *