В Україні площі під голубикой збільшилися на 11%

Найдорожчою ягодою залишається лохина високоросла, її виробництво зростає стрімкими темпами, і не тільки в Україні. У цьому сезоні зростання площ під голубикой складе 11%. Цей показник розрахували виходячи з обсягів проданих саджанців.

Про це розповів керівник «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв під час конференції FTrade Club – Berries, передає кореспондент AgroPortal.ua.

«Багато великі господарства втратили частину врожаю лохини, але це не той рівень втрат як в 2020 році. Важливий рельєф господарств. Своє «вікно в Європу» українська лохина пробиває за рахунок погодних факторів в країнах-конкурентах », – пояснив Олександр Хорєв.

Посадки малини скорочуються (8%), проте сегмент ремонтантних сортів зростає. У попередні роки, коли оптові ціни на малину впали до 6-8 грн. малину стали активно викорчовувати. «Площі скорочуються в основному за рахунок дрібних і присадибних господарств», – пояснив Олександр Хорєв.

У минулому році заморожена малина істотно збільшила показники експорту, і ця тенденція збережеться на високому рівні.

«Ягода затребувана в світі. Конкуренція є, але в країнах-конкурентах часто спрацьовує погодний фактор. Малина максимально стійка культура до несприятливих факторів у весняний період. Ремонтантні сорти в Україні взагалі практично не постраждали », – пояснив Хорев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *