В Україні обвалилися ціни на лохину

10 липня на оптових ринках України спостерігалося різке зниження оптових цін на лохину. Як повідомляє EastFruit, психологічний бар’єр в 200 грн / кг ($ 7,3 за кг) був подоланий ще на початку нічної торгівлі, після чого покупці почали активно торгуватися і знижувати ціни.

При цьому оптові ціни на лохину ще 9 липня не опускалися нижче 220 грн / кг ($ 8,1).

До моменту закінчення торгівлі залишкові, невеликі партії лохини продавалися навіть по 100 грн / кг ($ 3,7). Вранці 10 липня досить великі обсяги української лохини були продані за цінами близьким до 150 – 160 грн / кг ($ 5,5-5,9).

За даними видання, в липні 2019 року лохина продавалася саме за такою ціною – 150 грн / кг в ці ж дати 2019 року, проте в минулому році, 10 липня, блакитна ягода в опті коштувала в середньому близько 280 грн / кг.

Оптові ціни на лохину в 2020 році не опускалися в Україні нижче 150 грн / кг, однак тоді пропозиція була вельми обмеженим внаслідок значних втрат від заморозків. В цьому ж році багато плантації вступають в плодоношення, а збитки від морозів і заморозків був значно меншим. Крім того, сезон сильно затримується, а значить багато лохини з’явиться на ринку практично одночасно.

Згідно з прогнозами експертів, з 12 липня ціни на лохину можуть почати знижуватися дуже динамічно, і, не виключено, що вони опустяться нижче рівнів, досягнутих в 2019 році. Тоді, нагадаємо, оптові ціни на лохину опускалися нижче 100 грн / кг в перший тиждень серпня.

Аналітики EastFruit підкреслюють, що врятувати ситуація міг би системний експорт свіжої української лохини, проте в Україні виходити на прямий експорт можуть лише поодинокі компанії, а кооперація виробників з метою її експорту повністю відсутня.

Щоб експортувати лохину, Україна повинна запропонувати цей продукт за значно нижчою ціною. У Польщі в даним момент середня оптова ціна на свіжу лохину становить близько $ 6,5 доларів США за кг і стрімко знижується.

У той же час Польща знаходиться ближче до ринків збуту лохини і є членом Євросоюзу. А ось в Грузії, де сезон голубики закінчується, її можна зараз купити за $ 4,8 за кг і навіть дешевше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *