В Україні попиту на органічну продукцію немає, тому основними покупцями є країни ЄС.
Про це повідомляється в матеріалі «В гостях у АГРОТРЕЙД: Про роботу під час пандемії, зміні клімату, форвардів і інвестиціях» на Latifundist.com.
У 2019/20 МР найбільші партії продукції група «АГРОТРЕЙД» відправила в Нідерланди і Норвегію. Серед покупців також були компанії з Ізраїлю та Німеччини.
«Коли тільки прийшли в цей напрямок, то зрозуміли, що не потрібно розглядати органіку як додаткову маржу. Вона вимагає абсолютно іншого підходу до технології, тому ми поміняли відношення до цього напрямку. Я не можу сказати, що це дуже маржинальна продукція. Так, у неї низькі витрати, низька врожайність, але і висока ціна », – зазначила директор з фінансової та операційної діяльності Олена Ворона.
На її думку, якби компанія в цьому регіоні вирощувала культури із застосуванням традиційної технології, то в посушливі роки отримували б наполовину меншу врожайність. А так, як зазначила експерти, «АГРОТРЕЙД» щороку генерує прибуток на органічне виробництво.
Згідно з матеріалом, в Куп’янському елеваторі один з ділянок і склади спеціально сертифікували під органіку. Перед відвантаженням на елеватор приїжджають фахівці «Органік Стандарт», роблять проби сировини і видають на неї відповідний сертифікат.
Як пояснює Олена Ворона, на органічному елеваторі для обробки складів від шкідників використовують спеціальні засоби, на всьому обладнанні стоїть маркування «Органік», все вантажні машини промиваються спеціальним розчином. На лампи і двері надягають захисні кожухи, щоб жоден сторонній предмет не потрапив в продукцію.