В Україні не вміють вирощувати персики, тому в продажу – імпорт

В Україні стартував сезон персиків. Середня ціна – 35 грн / кг.

Про це пише Gazeta.ua.

«Наших персиків багато, а продають в Україні імпорт. Тому що персики для виробництва ми не вміємо вирощувати. Сезон на півдні України починається і закінчується турецькими персиками і абрикосами. Люди вміють виростити, дати обсяги, один сорт і калібр. Так, якісь вони зелені і твердоватие, якісь не наші, чи не ароматні. Але вони кожен день у вас на прилавку. А наші персики зібрали за два тижні, продали за дві копійки – і закінчився сезон. Ось вам і сезон персиків в Україні. За 16 років з персиками і абрикосами поштовху зовсім не бачив, як і в випадку з виноградом. Це проблемні позиції », – розповів виданню керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти »Олександр Хорєв.

Він зазначив, що на вітчизняні персики собівартість вже 8 гривень.

«Вони десь дрібні, різного розміру. На місцевих ринках в регіонах виробництва можна купувати вітчизняний персик. Але якщо зайдете в супермаркет, на жаль, побачите імпорт. Туреччина – основний постачальник, тому що це дешево. Іспанська продукція також в цьому сезоні, але вона буде дорожча. Щось завозять з Греції. Але найбільші обсяги з Туреччини », – додав Олександр Хорєв.

На імпортні персики ціни будуть стабільно триматися до кінця сезону, вважає експерт.

«Оптова ціна – в межах одного долара. Персики вигідно завозити, перевозити і продавати. Зниження вартості не буде. Імпортери системно розподіляють продажу на весь сезон », – підсумував він.

Турецькі персики в супермаркетах продають по 60 грн / кг. На українські ціна в магазинах – 50 грн / кг. Іспанські нектарини на ринках стоять 110 грн / кг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *