В Україні найгірші за 10 років умови для посіву озимих – Укргідрометеоцентр

Протягом першої декади вересня через збереження переважно сухої та спекотної погоди (з дуже високими для початок вересня денними температурами повітря і грунту) в більшості областей України відбувалося посилення і поширення повітряно-ґрунтовою посухи.

Про це йде мова в місячним огляді Укргідрометеоцентру, пише «АПК-Інформ».

У зв’язку з цим зволоження грунту в оптимальний період для посіву озимих (11-25 вересня) оцінюється як мінімальний за останні 10 років.

«Станом на 10 вересня, за експертною оцінкою і фактично певним запасам вологи, до 60-70% збільшилася площа з абсолютно сухим і майже сухим орним шаром грунту, відбувалося його ущільнення, що ускладнювало обробку грунту під оранку і посів. При цьому шар ґрунту 0-10 см був майже сухим на 70-80% площ », – вказали в Укргідрометеоцентру.

Виходячи з цього, за словами фахівців, посів озимих на площах з настільки низьким зволоженням є недоцільним. Вологозапаси метрового шару ґрунту практично скрізь майже вичерпані, за винятком західних областей, де спостерігалося достатнє зволоження – більше 25 мм вологи в орному шарі ґрунту. За оцінкою агрометеорології, в деяких районах центральних областей вологозапаси грунту гірші за останні 50 років спостережень.

Як уточнюється, на вже засіяних озимою пшеницею площах формування і якість сходів цілком залежатиме від дощів.

За прогнозом погоди, згідно з повідомленням, в найближчий тиждень істотного поліпшення зволоження грунту не очікується. Невеликі дощі, які прогнозуються разом з переміщенням атмосферного фронту 17-18 вересня, зволожать тільки верхній шар грунту.

«З огляду на ці обставини, початок масового посіву озимих під урожай 2021 р може затриматися до кінця вересня-початку жовтня», – вважають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *