В Україні на 20% знизилися ціни на яблука

В Україні середні оптові ціни на яблука коливаються в межах 11-13 грн / кг.

Для порівняння, ще на початку вересня виробники яблук реалізовували свою продукцію на 15-20% дорожче, повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації.

“Українські виробники активно займаються збором яблук осінніх сортів, відповідно, пропозиція на ринку збільшується з кожним днем. На сьогоднішній день ціни на яблука в Україні найвищі, щонайменше, за останні 3 роки. В аналогічний період 2019 року місцеві яблука реалізовувалися в середньому на 1-1,5 грн дешевше, ніж сьогодні, а в кінці вересня 2018 року українські садівники відвантажували десертні яблука в середньому по 7-8 грн / кг “, – йдеться в повідомленні.

При цьому аналітики відзначають, що на цінову ситуацію, яка склалася сьогодні, суттєво вплинули рекордно високі ціни на яблука на початку сезону – в середині липня українські садівники реалізовували перші партії яблук по 20-22 грн / кг.

“Ще один фактор, який позначився на ціновій ситуації на ринку яблук – затримка яблучного сезону в середньому на 7-10 днів у зв’язку з несприятливими погодними умовами в країні. Також, відзначимо, в квітні і травні в Україні було зафіксовано відразу кілька хвиль заморозків, які позначилися на зниженні валового збору ранніх сортів “, – підкреслюють фахівці.

При цьому вони визнають, що втрати в сегменті яблук були не такими значними, як в сегменті абрикосів і черешні, тим не менш, українські виробники з центральних і західних областей повідомляли, що втрати врожаю досягають 20-30%.

“На урожай яблук пізніх сортів несприятливі погодні умови вплинули не так істотно. Відповідно, очікується, що валовий збір яблук в цьому сезоні не впаде нижче торішнього рівня”, – додали фахівці УПОА.

До того ж, аналітики вважають, що через сильні дощі влітку, в цьому сезоні буде зібрана значна частина яблук невисокої якості, тобто таких, які не можуть довго зберігатися. Таким чином, фермери будуть намагатися реалізувати таку продукцію як можна швидше.

Зараз прогнозується, що найближчим часом ціни на яблука на внутрішньому ринку будуть і надалі знижуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *