В Україні можуть заборонити продаж на ринках грибів, що зібрані в лісі

Верховна Рада України може заборонити реалізацію на агропродовольчих ринках грибів, окрім вирощених промисловим способом на підприємствах.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, заборону можуть запровадити в рамках гармонізації законодавства у сфері обігу, безпеки, простежуваності та якості харчових продуктів з чинними в ЄС нормами.

Відповідні норми містяться у законопроекті №6248 про харчові продукти та інші об’єкти санітарних заходів, зареєстрований у Верховній Раді 1 листопада.

За інформацією агентства, ініціаторами документа виступили прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова комітету ВР з аграрної та земельної політики Микола Сольський, нардепи Михайло Радуцький, Дмитро Наталуха, Анастасія Радина, Олег Бондаренко, Юрій Арістов (усі — “Слуга народу”) та Іванна Клімпуш -Цінцадзе (фракція “Євросолідарність”).

Крім цього, із законопроекту вилучено норму, згідно з якою продаж на агропродовольчих ринках м’яса тварин і птахів, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів, а також продуктів рослинного походження можливий після її дослідження державним інспектором або в акредитованій лабораторії, розташованій на території цього ж ринку.

Нинішній документ передбачає продаж товарів лише після їхнього дослідження в акредитованій лабораторії, що знаходиться на ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *