В Україні істотно подешевшала гречка

Ціна на гречку в Україні впала на 7% до 15,15 млн грн за тонну, а подорожчання гречаної крупи найближчим часом не очікується.

Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (ІЕА) НААН України.

За інформацією Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, в 2020 році гречкою засіяно 74 тисяч гектарів, що на 10 тисяч гектарів більше, ніж в минулому році.

В інституті зазначають, що через пару тижнів розпочнеться збір врожаю, і на ринок надійде вже знову зібрана гречка.

Зокрема, близько 500 – 600 тонн гречаної крупи повинен поставити на ринок АТ “Аграрний фонд” зі своїх запасів.

За словами заступника директора ІАЕ Миколи Пугачова, вже 3 – 7 серпня закупівельні ціни на гречку знизилися на 7% – до 15,15 млн грн за тонну. У зв’язку з цим, фахівці Інституту аграрної економіки не прогнозують в наступні місяці підвищення цін на гречану крупу.

Пугачов зазначив, що подорожчання гречаної крупи в Україні сталося через введення в березні 2020 року карантину, пов’язаного з епідемією COVID-19, що сприяло підвищенню попиту на продовольчі товари.

Уже в середні квітня споживчі ціни на гречані крупи виросли на 17,99%. У торговельній мережі крупа пропонувалася за ціною понад 30 грн за кілограм.

“Підвищення цін обумовлене також тим, що в 2019 році в Україні зібрали рекордно низький урожай гречки – 85 тисяч тонн. Це на 38% менше, ніж роком раніше. Головною причиною зменшення обсягів виробництва стало скорочення посівних площ майже вдвічі в порівнянні з попереднім сезоном” , – додав учений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *