В Україні готують спрощення сертифікації насіння і полегшення ввезення сортів

Уряд України схвалив законопроект, спрямований на імплементацію законодавства ЄС в насінництві, а також спрощення ведення підприємництва в даній сфері і підвищення якості посівного матеріалу.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. «Гармонізація національного законодавства України в даній сфері з нормами ЄС сприятиме виробництву в Україні високоякісного посадкового матеріалу, який відповідає сучасним міжнародним вимогам. Це дозволить українським виробникам підвищити свою конкурентоспроможність і зміцнити позиції України на світовому ринку насіння і садивного матеріалу », – прокоментував рішення міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Також уточнюється, що законопроект, розроблений міністерством у тісній співпраці з галузевими науково-дослідними установами та профільними асоціаціями, передбачає, зокрема, спрощення процедури сертифікації посівного матеріалу, полегшення ввезення та використання сортів, зареєстрованих в інших країнах, вдосконалення ведення окремих реєстрів в галузі насінництва .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *