В Україні до кінця року з’явиться нова лоукост-авіакомпанія

Уже до кінця року в Україні з’явиться новий лоукостер Bees Airline, яка також буде працювати як чартерна авіакомпанія. Як пише Mintrans, компанія подала документи для отримання сертифіката експлуатанта і взяла в лізинг перші два Boeing 737-800.

За словами представника акціонера Bees Airline Євгена Хайнацького, до липня керував компанією SkyUp Airlines, в наступному році новостворена компанія хоче взяти ще два повітряних судна, а на 2022 рік планує збільшення парку до шести літаків.

Bees базуватиметься в аеропорту “Київ” імені Сікорського. Зараз компанія очікує передачі двох суден, що стоять в аеропорту польського Жешува. Раніше вони використовувалися “Міжнародними авіалініями України”.

Перші рейси Bees запустить в Єгипет як чартерний перевізник. У компанії підписані договори з двома туроператорами, один з яких Tez Tour Ukraine.

Власником перевізника є український підприємець Сергій Смирний, який є також співвласником сільськогосподарської компанії “Континент” (Закарпатської область) на пару з Сергієм Буртин, що володіє Tez Tour Ukraine.

“Старт польотів залежить від того, як швидко ми отримаємо сертифікат експлуатанта. Якщо до 22 грудня, то ми запустимо чартерні рейси на свята. Якщо ні, то полетимо в районі 15 січня”, – зазначив Хайнацкий.

Повноцінний запуск регулярних рейсів компанія планує на квітень 2021 року. Зараз перевізник розробляє програму польотів на літній період. Напрямки поки невідомі, але в якості прикладу менеджер компанії назвав грузинський Батумі.

На початковому етапі обсяг інвестицій в проект складе кілька мільйонів доларів. У Bees Airline вже працює понад 50 осіб, а після отримання сертифіката експлуатанта штат збільшиться до 100 чоловік. “Станом на зараз ми вклали близько 1 млн доларів”, – зазначив Хайнацкий.

Він додав, що компанія розраховує вийти на операційний прибуток на другий рік роботи. Ціни на квитки при цьому поки не визначені.

“Комерційний відділ ще працює над цим. Ми ще обговорюємо, чи будуть у нас, умовно, квитки по 5 євро”, – сказав представник майбутнього перевізника.

У Bees Airline також заявляють, що розуміють існуючі ризики початку роботи в умовах кризи.

“Якщо в Україні буде введено новий локдаун, ми скорегуємо плани. Наше завдання – правильно оцінити ризики, а не запустити польоти за всяку ціну. Але важливо розуміти, що нова авіакомпанія – це довгостроковий проект. До спалаху Covid-19 ми бачили на ринку дефіцит чартерних літаків. Так що ми розраховуємо, що після пандемії у авіакомпанії буде достатньо роботи “, – підкреслив Хайнацкий.

Крім того, Bees Airline планує отримати ліцензію і на вантажні перевезення, щоб в разі локдауна розвивати цей напрям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *