В Україні до 45% зерна обробляється речовиною, забороненим в ЄС

Інсектицидами на основі хлорпирифос і хлорпирифос-метилу в Україні обробляється близько 35-45% посівів зернових культур.

Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Як відомо, з жовтня 2020 роки ЄС знижує гранично допустимі залишкові межі хлорпирифос і хлорпирифос-метилу в продуктах харчування і кормах до 0,01 мг / кг (ppm) для олійних і зернових, а також в продукції, виробленої з цих культур.

Анатілікі відзначають, що українські виробники після введення обмежень з боку ЄС мають намір використовувати хлорпирифос і хлорпирифос-метил тільки для першої обробки виходячи з того, що період розпаду препаратів становить 20 днів.

Далі будуть використовуватися препарати на основі інших діючих речовин.

Для довідки: раніше Українська зернова асоціація заявила, що аграрії повинні відмовитися в цьому сезоні від використання засобів захисту рослин, що містять хлорпирифос або хлорпирифос-метил, якщо вони мають намір продавати свою продукцію на експорт в країни ЄС або інші країни, які орієнтуються на стандарти ЄС по якості та безпеки продуктів харчування. Більш того в разі виявлення речовини, Україна може отримати нотифікацію і повністю припинити експорт в ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *