В Україні часник вирощується на більш ніж 1 тис. Га

В цьому році часник в Україні будуть збирати на площі 1100 га. При цьому виробники не в змозі забезпечити український ринок часником, оскільки жодне підприємство не може постачати торговельним мережам продукцію систематично і в необхідних обсягах.

Про це повідомив президент Асоціації виробників часнику України Володимир Власенко під час конференції по чесноководству.

«Середня врожайність часнику в Україні – 3-4 т / га, але великі виробники, які використовують якісний насіннєвий матеріал і дотримуються передових технологій вирощування, збирають по 10 т / га. Нам потрібно думати, як створити вітчизняний продукт, навчитися його просувати на внутрішньому і зовнішніх ринках », – зазначає Володимир Власенко.

За його словами, завдання Асоціації виробників часнику України – навчити виробників культурі чесноководства – як вирощувати якісний продукт, фасувати, упаковувати, зберігати.

Як зазначила керівник проекту «Часниковий кластер» Юліанна Мусса, українським часником цікавляться багато країн, починаючи від Китаю і країн ЄС, але забезпечити належну якість продукції та сформувати партії потрібних обсягів виробники не можуть.

«В Україні є успішні кейси вирощування часнику, якими ми можемо похвалитися, але потрібно розробляти стратегію і активно працювати над ринками збуту і якістю продукції – як часнику, так і продуктів його переробки», – розповідає Юліанна Мусса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *