В Україні божевільний попит на обладнання із заморожування ягід

Українські сільгоспвиробники нині активно будують комплекси із заморожування та зберігання ягід.

Про це розповів керівник відділу проектування компанії Alternative Technologies PF Сергій Виставний у коментарі SEEDS.

«Зараз почали активно будувати і камери шокового заморожування, і тунельні апарати шокового заморожування для лохини. Наразі спостерігається просто божевільний бум на встановлення такого обладнання», — розповів він, зазначивши, що часто лохина йде як основний продукт, однак, щоб весь комплекс не простоював у несезон, там зберігають і інші культури.

«Маємо досвід та знайомі з таким спільним використанням камер. Суниця садова дозріває набагато раніше лохини. Її сезон починається раніше», – додає фахівець.

За його словами, якщо є вільні камери для зберігання замороженої продукції, на зимовий період їх здають у найм під різну продукцію. Зокрема, є випадки, коли камери здавали для зберігання звичайного морозива.

«Є ще один цікавий проект. Камери для зберігання замороженої продукції орієнтовані на сезон лохини. Однак потім, коли лохина закінчиться, а це приблизно жовтень, до камер для зберігання охолодженої продукції на 3-5 місяців завозять яблука. До речі, не обов’язково, щоб різну продукцію, навіть ті самі яблука, вирощувало одне й те саме підприємство. Зрештою яблука можна придбати, закласти на зберігання і згодом продати набагато дорожче за сезон», — додає Сергій Виставний.

Він також зазначив, що, якщо порівнювати шокове заморожування зі звичайним, важливим фактором є швидкість зниження температури продукції та потужність обладнання. Відмінності по обладнанню не дуже великі. Потрібна камера, холодильний агрегат, охолоджувач та автоматика. Однак, якщо йдеться про повноцінний цикл виробництва, однієї камери буде мало, бажано будувати комплекс, де буде рампа для прийому та відвантаження товару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *